لوازم برقی, لوازم برقی آشپزخانه

آشنایی با انواع هود آشپزخانه برای انتخاب بهترین تهویه کننده

آشنایی-با-انواع-هود-آشپزخانه-برای-انتخاب-بهترین-تهویه-کننده

تهویه مناسب برای حفظ حس و بوی آشپزخانه شما مانند خانه ضروری است. و شما گزینه هایی دارید. شما می توانید چیزی کوچک و محتاطانه را انتخاب کنید که کار را انجام دهد یا وسیله ای قدرتمند که به پاکسازی هوا کمک می کند.. این مقاله انواع هود آشپزخانه را بررسی می‌کند تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید چه چیزی برای آشپزخانه شما و همچنین عادات آشپزی خانواده‌تان بهترین کار را دارد.

انواع هود آشپزخانه کدامند؟

انواع-هود-آشپزخانه-کدامند

انواع مختلف هود آشپزخانه عبارتند از موارد زیر! همچنین می توانید یک هود سفارشی متناسب با کابینت خود انتخاب کنید. انتخاب شما به چیدمان آشپزخانه، روال آشپزی و ترجیحات زیبایی شناختی شما بستگی دارد. درباره روندها و ویژگی هایی که باید برای آشپزخانه خود در نظر بگیرید بیشتر بدانید.

 1. هود زیر کابینتی
 2. هودهای سایبان دیواری
 3. هودهای سایبان جزیره
 4. آستر هود برد
 5. هودهای جمع شونده رو به پایین
 6. ترکیبات هود مایکروویو

هودهای آشپزخانه براساس نوع تهویه به موارد زیر تقسیم بندی می شوند:

 1. هودهای برد کانالی
 2. هودهای برد بدون کانال
 3. هود برد قابل تبدیل

حقایق کلیدی که باید در مورد هود آشپزخانه بدانید!

در حالی که همه انواع هودها می توانند به پاکسازی هوا از دود و بو کمک کنند، سبک و پیکربندی تهویه می تواند بین انواع هودهای محدوده متفاوت باشد. درباره گزینه های مختلف تهویه بیشتر بدانید تا بهترین هود را برای خانه خود انتخاب کنید.

انواع مختلف سیستم های تهویه آشپزخانه کدامند؟

انواع-مختلف-سیستم-های-تهویه-آشپزخانه-کدامند

دو نوع سیستم تهویه هود وجود دارد: تهویه خارجی و تهویه چرخشی. یک هود قابل تبدیل می تواند بسته به کانالی که در آشپزخانه شما وجود دارد یا وجود ندارد، از یکی به دیگری تبدیل شود. به خاطر داشته باشید که اگر آشپزخانه شما برای پیکربندی آشپزی مورد نظر شما تنظیم نشده باشد، کانال کشی را می توان به صورت حرفه ای نصب کرد.
تهویه بیرونی هوا را از طریق کانال های سقف دیوار یا کف و خارج از خانه رانده می کند.

تهویه چرخشی هوا را هنگام ورود به هود فیلتر می کند و سپس آن را به داخل آشپزخانه بیرون می راند. این هودهای هواکش معمولاً از شما می خواهند که فیلتر را حداقل دو بار در سال تمیز کنید.

هودهای تزیینی، مانند سایبان و سبک‌های رو به پایین، معمولاً از بیرون هواگیری می‌کنند. از طرف دیگر، اکثر هودهای زیر کابینتی و ترکیبات هود مایکروویو از کارخانه برای چرخش مجدد تنظیم شده اند. قبل از خرید هود، دفترچه راهنمای مالک آنلاین یا مشخصات محصول را بررسی کنید تا از نحوه تهویه آن و قابل تبدیل بودن آن مطلع شوید. گاهی اوقات یک کیت اضافی در دسترس است که می تواند به تبدیل یک مدل دریچه خارجی به یک مدل چرخشی کمک کند.

آیا هودهای محدوده نیاز به هواگیری در بیرون دارند؟

در انواع هود آشپزخانه، همه هودهای محدوده نیازی به خروج هوا از بیرون با هودهای خاصی ندارند که برای گردش مجدد هوا در داخل خانه طراحی شده اند. بسته به چیدمان خانه شما، تهویه بیرونی ممکن است امکان پذیر نباشد و به یک هود محدوده چرخشی نیاز داشته باشید. هودهای زیر کابینتی و مایکروویوهای بیش از حد، هودهای معمولی هستند که توانایی گردش هوا در داخل آشپزخانه را دارند.

انواع مختلف تهویه هود محدوده چیست؟

انواع-مختلف-تهویه-هود-محدوده-چیست

مهم نیست که کدام نوع هود را انتخاب کنید، به احتمال زیاد می توانید آن نوع را با تهویه مورد نظر خود نیز پیدا کنید. بین کانالی (تهویه خارجی)، بدون کانال (گردش هوا) یا مدلی که می تواند هر دو را انجام دهد، انتخاب کنید. نحوه مقایسه هودهای برد و مایکروویو و مزایای هواگیری آنها را بیاموزید.

 • هود محدوده کانالی

این نوع هود دارای قابلیت تهویه در فضای باز است و هوا را از طریق کانال شما به بیرون از خانه شما می راند. اگر به هود کانالی یا هواکش علاقه دارید اما خانه شما کانال کشی مناسبی ندارد، برای نصب با یک متخصص مشورت کنید.

 • هود بدون کانال

این هود به تهویه خارجی نیاز ندارد و در عوض هوا را در داخل آشپزخانه شما به گردش در می آورد. این نوع هود معمولی معمولاً دو بار در سال نیاز به تمیز کردن فیلتر دارند تا از هوای تمیز و تازه برای خانه شما اطمینان حاصل شود.

 • هودهای قابل تبدیل

این نوع هود بهترین های هر دو دنیا را ارائه می دهد و می توان آن را به گونه ای پیکربندی کرد که هوای بیرون را به گردش درآورد یا هوای داخل خانه را بازگردانی کند. بسته به چیدمان آشپزخانه و کانال کشی شما، یک هود قابل تبدیل به شما این امکان را می دهد که تهویه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تفاوت بین هود برد قابل تبدیل و کانالی چیست؟

تفاوت-بین-هود-برد-قابل-تبدیل-و-کانالی-چیست

یک هود لوله کشی هوا را به بیرون گردش می دهد و برای بیرون راندن هوا به کانال کشی نیاز دارد. یک هود قابل تبدیل را می توان برای گردش در فضای باز یا گردش مجدد داخلی پیکربندی کرد. این می تواند بسته به مجرای خانه شما یک گزینه انعطاف پذیر باشد.

معرفی انواع هود آشپزخانه

معرفی-انواع-هود-آشپزخانه

انواع هودها در سبک های مختلف و با تعدادی ویژگی عرضه می شوند. اگر نگران تهویه دود و دود هنگام آشپزی هستید، می‌خواهید یک هود را در نظر بگیرید. با انواع مختلف هودهای زیر آشنا شوید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک برای ترجیحات شما و چیدمان آشپزخانه شما بهتر عمل می کند.

1. هودهای زیر کابینتی

این هودها را می توان در زیر کابینت نصب کرد و اغلب از طریق گردش هوا خارج می شود، به این معنی که هوا را فیلتر می کنند و سپس آن را به آشپزخانه باز می گرداند. علیرغم جثه کوچکشان، آنها هنوز هم هواکش قوی برای پخت و پز روزانه ارائه می دهند. طراحی باریک همچنین به این معنی است که آنها محتاط هستند و به شما امکان می دهند از کابینت های بیش از حد خود به عنوان فضای ذخیره سازی ارزشمند استفاده کنید.

2. هودهای سایبان دیواری

هودهای سایبان دیواری به دیوار بالا و پشت محدوده شما متصل می شوند. آنها معمولاً برای آشپزهایی که زیاد سرخ کردن، تفت دادن و تفت دادن را روی اجاق گاز انجام می دهند، هواکش قوی ارائه می دهند. شکل زنگ مانند جایگزین کابینت های بالاتر از محدوده شما می شود و معمولاً هوا را به بیرون از خانه قیف می کند و رانده می شود.

3. هودهای محدوده سایبان جزیره

هودها شبیه هودهای دیواری هستند، با این تفاوت که از سقف در محدوده جزیره ای آویزان می شوند. هودهای سایبان جزیره ای از همه طرف ساخته شده اند بنابراین بدون توجه به اینکه در کجای آشپزخانه هستید عالی به نظر می رسند. این هودهای بیانیه اغلب قابلیت های تهویه قوی و جدیدترین ویژگی های هود را ارائه می دهند. هودهای سایبان جزیره معمولاً از طریق کانال های سقفی خارج می شوند، اما ممکن است به عنوان مدل های بدون کانال یا قابل تبدیل نیز در دسترس باشند.

4. آستر هود محدوده

آسترهای هود به شما این امکان را می دهند که تهویه را در داخل کابینت مخفی کنید و سبکی را برای خود ایجاد کنید. لوله کشی داخل کابینت سفارشی پنهان شده است و آستر را می توان به سادگی در قسمت پایین قرار داد. انتظار قدرت تهویه و در دسترس بودن ویژگی مشابهی را داشته باشید که در هودهای برد سنتی مشاهده می کنید. برخی از آسترهای هود با دمنده هود ارائه نمی شوند، بنابراین می توانید قدرت تهویه دمنده را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. بررسی کنید که آیا آستر هود شامل دمنده است یا جداگانه خریداری شده است.

5. هودهای رو به پایین جمع شونده

هودهای رو به پایین مستقیماً روی میزها نصب می‌شوند و هوا را به کانال‌های زیر زمین تخلیه می‌کنند، اگرچه کیت‌های چرخشی اغلب در دسترس هستند. آنها در فضای کابینت زیر میزها پنهان می شوند و زمانی که زمان پخت فرا می رسد بالا می روند. این نوع هود برای جزایر آشپزخانه یا کسانی که می خواهند وسایل خود را پنهان کنند ایده آل است.

6. ترکیبات هود مایکروویو

همچنین می توان از مایکروویو برای تخلیه هوای آشپزخانه استفاده کرد. ترکیبات هود مایکروویو را می توان در زیر کابینت ها نصب کرد تا بتوانید از فضای بیش از حد برای ذخیره سازی استفاده کنید و فضای میز را آزاد کنید. این وسایل صرفه جویی در فضا معمولاً به پاکسازی هوای آشپزخانه با استفاده از گردش مجدد به جای تهویه خارجی کمک می کنند.

7. هودهای محدوده کانالی

هودهای مجرای مجرای هوای بیرونی دارند، به این معنی که هوای آشپزخانه را از طریق کانال های دیوار، سقف یا کف از درها خارج می کنند. این نوع هواگیری بسیار متداول است و می‌توان آن را در همه سبک‌های هود، به ویژه هودهای سایبانی، چه به صورت دیواری و چه بر روی جزیره نصب کرد، یافت. اگر آشپزخانه شما برای یکی تنظیم نشده است اما می خواهید یک هود تهویه خارجی داشته باشید، یک متخصص باید بتواند کانال کشی مناسب را نصب کند.

8. هودهای برد بدون کانال

تهویه بدون کانال یا چرخش هوا را فیلتر می کند و سپس آن را به داخل آشپزخانه باز می گرداند. اکثر ترکیبات هود مایکروویو و بسیاری از هودهای زیر کابینتی در کارخانه برای استفاده از تهویه چرخشی تنظیم شده اند. این هودها را می توان در هر مکانی نصب کرد، اما فیلتر حداقل دو بار در سال باید تمیز شود.

9. هودهای قابل تبدیل

برخی از هودها بسته به مجرای آشپزخانه شما می توانند از بیرون یا از طریق گردش هوا خارج شوند. هودهای زیر کابینتی و سایبانی محتمل ترین انواع تبدیل پذیر هستند. اگر هود مورد نظر شما قابل تبدیل نیست، بررسی کنید که آیا کیت اضافی موجود است که می تواند از بیرون به تهویه چرخشی تغییر کند.

چه نوع هود از انواع هود آشپزخانه، برای من مناسب است؟

چه-نوع-هود-از-انواع-هود-آشپزخانه،-برای-من-مناسب-است

نوع هود مناسب برای آشپزخانه و خانواده شما به اندازه و چیدمان آشپزخانه شما، میزان قدرت تهویه مورد نیاز و نوع ویژگی هایی که با روال آشپزی شما کار می کند بستگی دارد. برای کمک بیشتر در تصمیم گیری، هود یاب Whirlpool® می تواند شما را در این فرآیند با چند سوال ساده راهنمایی کند.

اندازه و مناسب:

اندازه و چیدمان آشپزخانه موجود یا دلخواه شما به تعیین هود شما کمک می کند. در صورتی که کابینت های بالاتر از محدوده خود دارید و نمی خواهید آنها را بردارید، ممکن است بخواهید یک هود زیر کابینتی انتخاب کنید. اگر فضای پیشخوان محدودی دارید، ترکیب هود مایکروویو دو در یک باعث صرفه جویی در فضا می شود. اگر محدوده ای در جزیره آشپزخانه خود دارید، یک هود رو به پایین جمع شونده به حفظ احساس باز کمک می کند، در حالی که یک هود سایبان جزیره ای می تواند به شما کمک کند تا یک بیانیه طراحی جسورانه داشته باشید. درباره سایز هودهای محدوده بیشتر بدانید.

قدرت تهویه (CFM) در انواع هود آشپزخانه:

قدرت تهویه بر حسب فوت مکعب در دقیقه (CFM) اندازه گیری می شود. عدد موتور CFM بالاتر نشان دهنده ظرفیت بالاتر برای جایگزینی هوای آشپزخانه در فرکانس بالاتر است.

سازگاری با حرارت (رده بندی BTU):

سطح اجاق گاز شما به تعیین هودی که باید بخرید کمک می کند. هودها باید بتوانند بالاترین بالقوه گرمای سطح آشپزی شما را تحمل کنند. اگر سطح آشپزی برقی دارید، هر هود می تواند گرمای خروجی را تحمل کند. اگر سطح پخت گاز دارید، باید بررسی کنید که آیا کل BTU مشعل های اجاق گاز برابر است یا کمتر از حداکثر آستانه حرارت هود.

نوع ویژگی های هود برد:

نورپردازی

از آنجایی که بخشی از کار هود روشن کردن اجاق گاز است، به دنبال یکی با نور روشن باشید که به شما امکان می دهد کل سطح کار خود را ببینید. هودهای تهویه با نور LED یک انتخاب محبوب هستند. برخی از هودها حتی می‌دانند که چه زمانی به نور اضافی نیاز دارید، مانند هودهای Whirlpool® Range با نورپردازی LED لبه شیشه‌ای که زمانی را حس می‌کنند که چراغ‌های آشپزخانه شما کم‌نور می‌شوند و به طور خودکار روشن می‌شوند تا به عنوان یک چراغ شب عمل کنند.

تضمین تناسب

وقتی با فضای محدود بین کابینت ها کار می کنید، تناسب مناسب ضروری است. برخی از مدل ها با ضمانت می آیند که هود جدید شما متناسب با بریدگی شماست. به عنوان مثال، سیستم Whirlpool® FIT به کاهش اندازه گیری، برش و برش برای یک تناسب صاف کمک می کند.

تنظیم سرعت اتوماتیک:

نگامی که در ساخت و ساخت ظرف خود غوطه ور هستید، ممکن است همیشه فراموش نکنید که هود هواکش را روشن کنید. یک ویژگی ممتاز و بسیار راحت در برخی از انواع هودهای محدوده زمانی که چیزی در حال ساخت است احساس می کند و به طور خودکار روشن می شود. برخی از مدل‌ها حتی تنظیمات را خودشان تنظیم می‌کنند، مانند تنظیم سرعت خودکار توسط برند KitchenAid، که به طور خودکار سرعت فن را بسته به گرمای تولید شده تنظیم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *