ابزارهای آشپزخانه

بهترین مارک سرویس آرکوپال چیست؟ برندهای محبوب

بهترین-مارک-سرویس-آرکوپال-چیست-برندهای-محبوب-بازارچه-اینترنتی-مارکیزم

این روزها ظروف مختلفی از برندها و متریال های مختلفی برای آشپزخانه موجود می باشد. اتخاب بهترین گزینه بستگی به سلیقه، بودجه و خواسته خریدار دارد. اما در این بین ظروف غذاخوری آرکوپال از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. به همین جهت آشنایی با بهترین مارک سرویس آرکوپال کمک می کند تا اگر قصد خرید دارید، بهترین و مناسب ترین برند و گزینه را انتخاب کنید تا در میان انبوهی از محصولات موجود در بازار، دچار سردرگمی نشوید.

آرکوپال چیست؟

آرکوپال-چیست-بازارچه-اینترنتی-مارکیزم

ظروف آرکوپال که متریالی ترکیبی از چینی و شیشه دارند، اولین بار توسط شرکت فرانسوی آرک که در زمینه تولید و ارائه طروف اوپال معروف بود، معرفی شد. در همین جهت واژه آرک در ترکیب با اوپال، اصطلاح آرکوپال را به وجود آورده است.

استقامت و دوام ظروف اوپال که در مقایسه با ظروف شیشه ای بسیار سطح بالاتری داشت، سبب معروفیت آن شد. همچنین وزن این ظروف نیز سبک تر از ظروف چینی و شیشه ای بود که این موضوع حمل و نقل را آسان تر کرد و امکان ضر دیدن را کمتر کرد. در ساخت ظروف آرکوپال، عناصری مانند سدیم کربنات، سیلیس، پودر آهک و … به کار رفته است که در معرض حرارت بسیار بالا با یکدیگر ترکیب می‌ شوند.

ویژگی های ظروف آرکوپال

ویژگی-های-ظروف-آرکوپال-بازارچه-اینترنتی-مارکیزم

این ظروف دارای ویژگی های مثبت و مزایای زیادی هستند که آن ها را از دیگر ظروف موجود در بازار متمایز می کند. به دلیل همین ویژگی هاست که افرادی که نیاز به خرید ظروف آشپزخانه دارند، ابتدا ظروف آرکوپال را در نظر می گیرندو یا حداقل در خانه هر ایرانی و … می توانید سرویس آرکوپال را یافت! در ادامه به برخی از این ویژگی های اشاره خواهیم کرد.

وزن سبک ظروف آرکوپال:

از اصلی ترین دلایل جذب مشتریان به این ظروف، وزن سبک آن هاست. این ظروف نسبت به ظروف چینی وزن کم تری دارند. داشتم وزن کمتر، استفاده از محصول و ظروف را راحت تر و آسان تر می کند.

مقاومت در برابر ضربه:

استفاده از ظروف چینی به مراتب سخت تر از دیگر ظروف دیگر است. زیرا هم قیمت بالاتری دارند و هم با کوچکترین ضربه دچار شکستگی و لب پریدگی خواهند شد. به همین دلیل به دقت و مراقبت بیشتری نیاز دارند. اما در مقابل ظروف آرکوپال، از مقاومت قابل قبولی در برابر ضربه ها و آسیب های وارد شده به آن دارند.

استفاده از ظروف آرکوپال در ماکروویو:

از دیگر ویژگی های ممتاز ظروف آرکوپال این است که می توان از آن ها در ماکروویو استفاده کرد. این ظروفدر برابر حرارت و اشعه های این دستگاه مقاومت بالایی دارند و می توانید به راحتی غذای خود در این ظروف را درون ماکروویو قرار دهید. البته به شرط آن که ظروف آرکوپال شما از برندی معتبر و قابل اطمینان باشد.

زیبایی ظاهری ظروف آرکوپال:

طرح و نقش ظروف آرکوپال در زیبایی و شکیل بودن، قابل مقایسه با ظروف شیشه ای نیست و نخواهد بود. تنوع طرح و نقش در ظروف آرکوپال بسیار بالاست به گونه ای که می تواند هر فردی با هر نوع سلیقه ای را به خود جذب کند. با این حال ممکن است از نظر ظاهریف ظروف چینی در رده ای بالاتر از آرکوپال قرار بگیرد. اما مزایای آرکوپال نسبت به آن ها بیشتر است.

شستشوی ظروف آرکوپال در ماشین های ظرفشویی:

از آن جایی که پیش تر اشاره کردیم که مقاومت ظروف آرکوپال از دیگر همتایان خود بیشتر است، بنابراین می توان در شتسشوی آن ها از ماشین ظرفشویی کمک گرفت

بهترین مارک سرویس آرکوپال ایرانی

بهترین-مارک-سرویس-آرکوپال-ایرانی-بازارچه-اینترنتی-مارکیزم

برندهای ایرانی بسیاری در زمینه تولید ظروف آرکوپال نقش دارند که می توانید با خیالی آسوه از آن ها خرید کنید و به کیفیت آن ها اطمینان کنید. در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت:

1- پارس اوپال

شرکت پارس اوپال از اولین تولید کنندگان ایرانی است که در زمینه طراحی و تولید ظروف آرکوپال نقش دارد و فعالیت خود را از سال 1376 آغاز کرده و حال جایگاه ویژه ای به عنوان برندی مطرح، دارد.

پارس اوچال، برای تولید محصولات خود از فناوری روز و اصولی منطبق با استانداردهای دنیا بهره می برد. علاوه بر این، پارس اوپال از تخصص و تجربه تولیدکنندگان خارجی نیز برای افزایش کیفیت و مرغوبیت محصولات خود کمک می گیرد.

پرفروش ترین ظروف آرکوپال پارس اپال

 • سرویس آرکوپال ایرانی 28 پارچه پارس اوپال مدل Venous
 • سرویس ظروف آرکوپال ایرانی 28 پارچه پارس اوپال مدل Lavender
 • سرویس آرکوپال ایرانی 28 پارچه پارس اپال مدل Linda
 • سرویس ظروف آرکوپال 28 پارچه پارس اوپال مدل Pulse
 • سرویس آرکوپال ایرانی 28 پارچه پارس اوپال مدل Delina

2- آذین اوپال

از دیگر برندهای مطرح در ایران که در زمینه تولید آرکوپال نقش مهمی دارد، آذین اوپال است. این شرکت فعالیت خود را از سال 1384 آغاز کرده است و تا به امروز توانسته جایگاه خود را تثبیت کند. این شرکت نیز همچون مورد قبلی، برای بالا بردن کیفیت محصولات و ظروف خود، از تخصص شرکت های خارجی کمک گرفته است.

یکی از فاکتورهای مهم در ساخت ظروف اوپال درصد استفاده از شیشه و اوپال است. مقدار استاندارد در این خصوص برابر با 30 درصد اوپال و حدود 70 درصد شیشه است که درصد استفاده از این مواد در ساخت آرکوپال های آذین به درستی و دقت رعایت شده است.

پرفروش ترین ظروف آرکوپال آذین اپال

 • سرویس آرکوپال ایرانی 26 پارچه آذین اوپال مدل 0814
 • سرویس غذاخوری ظروف آرکوپال 29 پارچه آذین اوپال مدل 128/29
 • سرویس آرکوپال ایرانی 25 پارچه آذین اوپال مدل 231
 • سرویس غذاخوری ظروف آرکوپال ایرانی 25 پارچه آذین اوپال مدل 412-418
 • سرویس آرکوپال ایرانی 25 پارچه آذین اوپال – مدل 380

3- آرکوپال مقصود

محصولات اصلی این شرکت ظروف چینی است، اما نمی توان منکر شد که ظروف تولید شده آرکوپال این برند نیز از کیفیت بالایی برخورارند. این شرکت که کار خود را از سال 1373 شروع کرده است از قدیمی های این حوزه به شمار می آید. برند مقصود غیر از ظروف چینی و آرکوپال، در تولید سرویس قاشق و چنگال، چینی استخوانی و … نقش مهمی دارد که محصولات این برند را می توانید در بازار پیدا کنید.

لازم به ذکر است که محصولات فوق العاده این برند، به 12 کشور در سراسر دنیا صادر می شود و در طی دو سال متوالی 95 و 96 به عنوان صادرکننده نمونه کشور شناخته شده است. محصولات آرکوپال این برند با نام زیرمجموعه لئون اوپال توزیع می شود.

پرفروش ترین ظروف آرکوپال مقصود

 • سرویس آرکوپال ایرانی 26 پارچه اوپال مقصود برند LEONOPAL مدل شاینا
 • سرویس غذاخوری ظروف آرکوپال 26 پارچه اپال مقصود برند LEONOPAL مدل بیوتی
 • سرویس غذاخوری آرکوپال ایرانی 26 پارچه اوپال مقصود برند LEONOPAL مدل لاریس
 • سرویس آرکوپال ایرانی 26 پارچه مقصود برند LEONOPAL مدل گلوریا
 • سرویس غذاخوری ظروف آرکوپال 26 پارچه اپال مقصود برند LEONOPAL مدل سالسا
 • سرویس آرکوپال ایرانی 26 پارچه مقصود برند LEONOPAL مدل ساناز

بهترین مارک سرویس آرکوپال خارجی

بهترین-مارک-سرویس-آرکوپال-خارجی-بازارچه-اینترنتی-مارکیزم

از بهترین مارک سرویس آرکوپال خارجی می توان به لومینارک، دسینی و … اشاره کرد که در ادامه به توضیح درباره آن ها خواهیم پرداخت:

1- سرویس های آرکوپال لومینارک

این برند فرانسوی فعالیت خود را از سال 1825 آغاز کرده و با طراحی و تولید انواع آرکوپال در نقش و نگارهای متفاوت مشهور است. کیفیت بالای این محصولات در سراسر دنیا زبانزد است. قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی، استفاده در ماکروویو تنها بخشی از ویژگی های آن هاست که باعث شده طرفداران زیادی را جذب کند. محصولات این برند به 160 کشور دنیا صادر می شود به گونه ای که از آن به عنوان بهترین برند آرکوپال فرانسوی یاد می شود.

شاید برند فرانسوا هم به گوشتان خورده باشد. این برند جدا از لومینارک نیست، بلکه زیرمجموعه این برند معتبر می باشد که در سطح بین المللی جایگاه محکم و عالی دارد.

پرفروش ترین ظروف آرکوپال لومینارک

 • سرویس آرکوپال غذاخوری 44 پارچه لومینارک مدل سیراکو
 • سرویس غذاخوری ظروف آرکوپال 19 پارچه لومینارک طرح Kyoko
 • سرویس آرکوپال غذاخوری 19 پارچه لومینارک مدل constellation
 • سرویس غذاخوری ظروف آرکوپال 26 پارچه لومینارک مدل لوپین
 • سرویس آرکوپال غذاخوری 18 پارچه لومینارک مدل Anemone

2- سرویس غذاخوری آرکوپال دسینی

برند ایتالیایی دسینی نیز از دیگر برندهای معتبر تولید ظروف آرکوپال است که شهرت جهانی دارد. نمایندگی این برند در ایران شرکت پرتاب افزار می باشد که محصولات دسینی در ایران با گارانتی و ضامنت همین شرکت به فروش می رسند . علاوه بر آن این برند با کارخانجات مقصود هم وارد همکاری شده است.

پرفروش ترین ظروف آرکوپال دسینی

 • سرویس ظروف آرکوپال 26 پارچه دسینی مدل New Samanta
 • سرویس آرکوپال غذا خوری 26 پارچه دسینی مدل اودیسه نسکافه ای
 • سرویس غذاخوری آرکوپال 26 پارچه دسینی مدل Lorenza Violet
 • سرویس آرکوپال غذا خوری 26 پارچه دسینی مدل نیو سیلویا
 • سرویس ظروف آرکوپال 26 پارچه دسینی مدل Sharlot
 • سرویس آرکوپال غذا خوری 26 پارچه دسینی مدل رومئو

آرکوپال، آیروپال و اوپال، تفاوت در چیست؟

آرکوپال-آیروپال-و-اوپال-تفاوت-در-چیست-بازارچه-اینترنتی-مارکیزم

اگر اسم آرکوپال، آیروپال و اوپال به گوشتان خورده باشد، مطمئنا برای شما نیز سئوال پیش می آید که چه تفاوتی بین آن ها وجود دارد. نام اصلی این نوع ظروف، همان گونه که پیش تر بدان اشاره کردیم، اوپال می باشد. حال در ادامه به توضیح درباره این نام ها می پردازیم:

این اسامی با توجه به نام شرکت و کشور تولید کننده آن ها، نام های اختصاری نسبت داده اند . نام آرکوپال خود ترکیبی از دو کلمه آرک و اوپال می باشد، در حقیقت بنا به دلیل آن که نام اولین شرکت تولید کننده ظروف اوپال آرک بوده است، پیشوند آرک را به اوپال اضافه کرده اند و نام آرکوپال را تشکیل داده اند. در نوع دیگر به کلمه اوپال پیشوند آی را اضافه کرده اند و دلیل آن هم به خاطر نام کشور تولید کننده بود. در حقیقت در زبان لاتین حرف اول نام ایران آی است به همین خاطر به ظروف اوپالی که در ایران تولید می شوند آیروپال می گویند.

تمامی این ظروف با اسم هایی که پسوند و پیشوندهای متفاوتی دارند، از یک کتریال ساخته شده است. پس بنابراین تفاوتی در ساختار آن ها وجود ندارد. تنها نام آن هاست که آن ها از یکدیگر متمایز می سازد.

مزایای خرید بهترین مارک سرویس آرکوپال

مزایای-خرید-بهترین-مارک-سرویس-آرکوپال-بازارچه-اینترنتی-مارکیزم

انی نوع ظروف مزایای بی شماری نسبت به دیگر ظروف موجود در بازار برای استفاده در آشپزخانه دارند که ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • مقاومت:

آرکوپال ها جنسی ما بین شیشه و چینی دارند بنابراین این ظروف نیز شکستنی هستند، اما نکته ای که در این جا وجود دارد این است که مقاومت آن ها نسبت به شیشه و چینی بالاتر است و احتمال شکسته شدن آن ها بر اثر ضربه بسیار کمتر از چینی و شیشه است. پس مس تواند گزینه مناسب تری برای استفاده روزمره باشد . زیرا ظر.ف در آشپزخانه هنگام استافده و شستشو مدام در معرض ضربه و آسیب می باشند.

 • کیفیت:

همان طور گه گفتم ظروف آرکوپال از مقاومت خوبی برخوردار هستند . این مقاومت بالای آن ها طی یه نوع عملیاتی در ساخت آن به نام آنیل کردن می باشد. در واقع در این عمل ظرف آرکوپال را در کوره ای با حرارت بالا قرار می دهند تا مقاومت خوبی را بدست آوردند. با این تفاسیر ظروف سرویس آرکوپال قابلیت آن را دارند تا در مایکروویو و فر و ماشن ظرف شویی مورد استفاده قرار بگیرند. این مزیت بزرگی است زیرا می تواند کمک کند تا از آن ها در گزم کردن غذا استافده کرد. همچنین نیاز به دقت فراوان هنگام شستشو ندارد و می توان به راحتی آن ها در ماشین ظرف شویی قرار داد.

 • وزن کم:

ویژگی بسیار خوبی که باعث شده است تا سرویس آرکوپال ها در دسته ی محبوب ترین سرویس ظروف قرار بگیرند وزن کم آن هاست که آن ها را برای پذیرایی بسیار مناسب کرده است. در این بین افراد زیادی هستند که وزن ظروف برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین سرویس آرکوپال ها گزینه بسیار مناسبی برای آن ها می باشد.

 • زیبایی:

ظروف آرکوپال نسبت به ظروف شیشه ای بسیار زیبا تر و چشم نواز تر هستند با این حال در مقایسه با ظروف چینی ممکن است از نظر زیبایی با اختلاف بسیار کمی در رده پایین تر از چینی قرار بگیرند اما با این حال سرویس آرکوپال ها از از نظر ظاهر و امکانات دیگر بسیار محبوب و پر طرفدار هستند و با توجه به پیشرفت تکنولوژی های دنیا چیزی نمانده است تا این ظروف از همه نظر در رده اول قرار بگیرند!

 • قیمت:

با توجه به مسائل اقتصادی، تغییرات قیمت در بازار برای اجناس مختلف، روزانه است! و همان طور که می دانیم همه ما به دنبال خرید با کیفیت ترین محصول با بهترین هزینه و قیمت هستیم! لازم به ذکر است که در کل سرویس آرکوپال ها نسبت به ظروف شیشه ای و چینی از قیمت پایین تری برخوردار هستند. توجه کنید که قیمت آن ها بر اساس ست سرویس و تعداد پارچه های گوناگون و یا خرید آن ها به صورت تکی متفاوت است. اما واضح است که قیمت ظروف آرکوپال ایرانی نسبت به مارک سرویس آرکوپال خارجی کم تر است. پس اگر قیمت برای شما اهمیت فراوانی دارند بهتر است از برندهای با کیفیت ایرانی که در بالا نام بردیم خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *