لوازم برقی, لوازم برقی آشپزخانه

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی، باید بدانید که به چه نکاتی توجه کنید!

راهنمای-خرید-ماشین-ظرفشویی-فروشگاه-اینترنتی-لوازم-خانگی-مارکیزم

به دلیل مشغله های فراوانی که افراد در طی روز دارند، زمان زیادی برای شستشوی وسایل و لباس ها به صورت دستی ندارند. به همین دلیل است که وسایل و ابزارهای زیادی به کمک انسان ها آمده اند. از جمله این وسایل می توان به ماشین ظرفشویی اشاره کرد. ماشین ظرفشویی به بخشی اجتناب ناپذیر از لولزم خانگی ما تبدیل شده است که انتخاب مناسب ترین آن به یک دغدغه تبدیل شده است. به همین دلیل ما در این مقاله درباره راهنمای خرید ماشین ظرفشویی صحبت خواهیم کرد.

انتخاب ماشین ظرفشویی برای کسانی که اطلاعاتی در این زمینه ندارند، کار راحتی نخواهد بود به همین دلیل لازم است تا لیستی از ویژگی هایی که یک ماشین ظرفشویی باید داشته باشد، آشنا شویم:

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی شامل چه مواردی می شود؟

همان گونه که پیش تر اشاره کردیم، بایستی با یک لیست که شامل فاکتورهای مختلفی است آشنا شویم تا بتوانیم بر اساس نیازهای خود، بهترین مدل را انتخاب کنیم تا هنگام خرید دچار سردرگمی نشویم:

1- ابعاد و اندازه ماشین ظرفشویی:

ابعاد-و-اندازه-ماشین-ظرفشویی-فروشگاه-اینترنتی-لوازم-خانگی-مارکیزم

ماشین های ظرفشویی در ابعاد و مدل های گوناگونی طراحی و به بازار ارائه می شوند که به سه دسته زیر تقسیم شده اند. قبل از آن که به خرید ماشین ظرفشویی بروید، باید بدانید که می خواهید کدام یک از مدل های زیر را خریداری کنید. همچنین باید عرض، طول و ارتفاع ماشین ظرفشویی مدنظر خود را نیز بدانید تا بعد از خرید مجبور به تعویض و جبران خسارت نشوید.

 • ماشین ظرفشویی ایستاده:

ماشین ظرفوشیی ایستاده از پرطرفدارترین مدل های آن است. می توانید به راحتی در مغازه های مختلف با برندهای متفاوت آن ها را پیدا کنید. این مدل ماشین ظرفشویی بسیار شبیه به ماشین های لباسشویی ظراحی شده اند که دارای ظرفیت های بالای 14 و یا 16 تفره هستند.

 • ماشین ظرفشویی رومیزی:

ماشین ظرفشویی رومیزی بهترین گزینه برای خانوده های کم جمعیت است که در سایزهای مختلف طراحی و ارائه شده است. این ماشین می تواند بر روی کابینت قرار گیرد و همچنین فضای زیادی را نیز اشغال نخواهد کرد.

 • ماشین ظرفشویی توکار:

ماشین ظرفشویی توکار قابلیت قرارگیری در داخل کابینت را دارد. امروزه اکثر آپارتمان های لوکس دارای این فیچر هستند و دیگر لازم نیست خریدار به دنبال تهیه ماشین ظرفشویی باشد. این مدل ماشین ظرفشویی عمدتا در زیر سینک قرار می گیرد.

2- ظرفیت ماشین ظرفشویی

ظرفیت-ماشین-ظرفشویی-فروشگاه-اینترنتی-لوازم-خانگی-مارکیزم

ماشین های ظرفشویی عموما با ظرفیت 4 تا 16 نفره تولید می شوند. شما بایستی با توجه به تعداد افراد خانواده، مقدار ظروفی که در طی روز کثیف می شوند، تعداد مهمانی که به منزل شما رفت و آمد دارند و … ماشین ظرفشویی مدنظر خود را انتخاب کنید. ولی این نکته را در نظر داشته باشید که بهتر است ظرفیت ماشین از تعداد افراد خانواده بیشتر باشد تا بعد از کثیف شدن ظرف های در طی روز، در انتهای روز و تنها یک بار از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. این موضوع سبب می شود تا به تعداد دفعات کمتری از ماشین ظرفشویی در ظی روز استفاده کنید.

3- توجه به ویژگی های اصلی

ویزگی-های-اصلی-ماشین-ظرفشویی-فروشگاه-اینترنتی-لوام-خانگی-مارکیزم

قبل از خرید باید یک سری اطلاعات کلی از ماشین های ظرفشویی داشته باشید تا براساس آن ها خوب را از بد به راحتی تشخیص دهید.

 • جنس محفظه:

جنش محفظه ماشین ظرفشویی از اصلی ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید. این محفظه ها به صورت کلی به دو دسته پلاستیکی و استیل تقسیم می شوند که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند. اگر بخواهیم به طور خلاصه بیان کنیم: محفظه هایی که از جنس استیل هستند آلودگی را به خود جذب نمی کنند و با آب داغی که درون ماشین جریان خواهد داشت فرم و شکل اصلی خود را از دست نمی دهند و همچنین دچار زنگ زدگی نخواهند شد، بنابراین گزینه برتر برای خرید خواهند بود.

 • فضای داخلی و سبدها

فارغ از بحث ظرفیت ماشین ظرفشویی، مدل جای گیری سبد ها و فضای بهینه داخلی ماشین نیز از فاکتورهای اصلی می باشد، بهینه اسزی فضای داخلی موجب می شود تا ظرفیت ماشین بیش از چیزی که هست ب نظر برسد و از طرفی به بهتر شسته شدن ظروف نیز کمک می کند.

اگر امکان تنظیم و اضافه کردن سبد اضافی وجود داشته باشد، کمک شایانی به شما در زمان شستشو ظروف خواهد کرد.

 • سیستم فیلتر آب

به دلیل آن که آب های آشامیدنی در سیستم لوله کشی ایران دارای املاح زیادی است، وجود یک سیستم فیلتر آب باعث می شود تا ظروف با آب فیلتر و تصفیه شده شسته شوند. وجود املاح در آب به مرور باعث آسیب به وسیله برقی شما خواهد شد. وجود سیستم فیلتر آب، عمر مفید دستگاه شما را بالا خواهد برد.

 • قابلیت براق کنندگی

این قابلیت که به تازگی به ماشین های ظرفشویی اضافه شده است بسیار جذاب است. طبق این سیستم، پس از شستشوی ظروف، مایع براق کننده ای که شما پیشتر درون ماشین ریخته اید، به ظروف اضافه می شوند که موجب درخشش ظروف خواهد شد.

 • قابلیت شستشوی میوه و قابلمه

با پیشرفت و اضافه شدن ویژگی های متفاوت به ماشین های ظرفشویی، امروزه شاهد تولید ماشین هایی هستیم که در کنار شستشوی ظروف، قابلیت شستشوی میوه و سبزیجات را نیز دارند. اگر شستن میوه و سبزی برای شما عملی وقت گیر است، ماشینی را انتخاب کنید که این قابلیت را داشته باشد.

در ابتدای فراگیر شدن ماشین های ظرفشویی، آن هاتنها قابلیت شستشوی ماهیتابه ها را داشتند، زیرا دارای سطح های صاف و کم عمق بودند. اما امروزه این امکان میسر شده تا قابلمه ها در ابعاد مختلف را نیز درون ماشین ظرفشویی قرار داد تا به خوبی شسته شوند.

 • قابلیت تشخیص میزان کثیفی ظروف

قابلیت-تشخیص-میزان-کثیفی-ظروف-فروشگاه-اینترنتی-لوازم-خانگی-مارکیزم

با داشتن این سنسور راندمان شستشو بهبود پیدا می کند، بدین صورت که مصرف آب و مدت زمان شستشو به وسیله میزان کثیفی ظروف تنظیم می شود.

مطالب مرتبط:

برای خرید یک جاروبرقی باید فهرستی از فاکتورها و لیست ویژگی های جاروبرقی خوب را داشته باشید تا در زمان خرید دچار مشکل نشوید!

 • دارای چرخه‌ آبکشی و توقف

این ویژگی کمک می کند تا ظروف کثیف را تا زمانی دستگاه پر نشده است، نگه دارید و با آبکشی از حجم کثیفی آن ها بکاهید.

 • دارای محدوده‌ شستشو ظروف کثیف

اگر تعدادی از ظروف شما کثیف تر از بقیه هستند و نیاز به شستشوی بیشتری دارند، می توانید محدود آن را مشخص کرده تا در آن قسمت شستشوی بیشتری صورت گیرد.

 • خشک‌کن حرارتی

ماشین ظرفشویی‌ های ارزان‌ تر عمولاً در عرض چند ساعت پس از چرخه شستشو، با استفاده از گرمای باقی مانده در مخزن و عملیات آبگیری، ظروف را خشک می‌کنند. اما می‌توانید مدل‌هایی را خریداری کنید که در چرخه‌ نهایی آب را بیشتر گرم می‌ کنند و از یک المان حرارتی برای خشک کردن ظروف استفاده می‌کنند.

 • قابلیت نویزگیری

اگر وجود صداهای فراوان ماشین ها هنگام شستشو موجب ناراحتی شما می شوند می توانید مدلی را انتخاب کنید از نویزگیر بهره می برد. بدین ترتیب شستشوهای بلند مدت چند ساعته نیز موجب آزار شما نخواهد شد.

4- برند ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی زمانی کامل می شود که تمامی مواردی که نقش دارند، مطرح شود. برند یکی از عوامل موثر است. نمی توان منکر این موضوع شد که برندهایی که سالهاست در زمینه طراحی و تولید انواع ماشین های ظرفشویی تلاش کرده اند، نمی توانند در زمان خرید شما را تحت تاثیر قرار دهند. پس اگر به دنبال کیفیت بالاتر هستید، انواع برندها را نیز به خوبی آنالیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *