لوازم برقی, لوازم برقی آشپزخانه

راهنمای خرید فر توکار، هر آنچه که باید قبل از خرید بدانید!

راهنمای-خرید-فر-توکار،-هر-آنچه-که-باید-قبل-از-خرید-بدانید

فر جدید شما چقدر باید باشد؟ آیا واقعاً به فر بخار نیاز دارید؟ آیا باید فر دارای قابلیت اتصال به اینترنت باشد؟ خرید یک فر جدید برای آشپزخانه زیبای جدید شما می تواند بسیار گیج کننده باشد! فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید و انواع بسیار زیادی از اجاق گاز وجود دارد، بنابراین ما یک راهنمای خرید فر توکار را گردآوری کرده ایم تا شما را از تمام ملاحظات کلیدی که باید هنگام خرید یک اجاق گاز جدید رعایت کنید، آشنا کنیم.

راهنمای خرید فر توکار شامل چه مواردی است؟

راهنمای-خرید-فر-توکار-شامل-چه-مواردی-است

فر گرانبهای جدید شما در حالت ایده آل باید بیش از 10 سال برای شما دوام بیاورد، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که انتخاب درستی دارید و به سرعت از بین نمی رود. علاوه بر این، مهم است که کاملاً با نیازهای آشپزی شما مطابقت داشته باشد، هرگز نباید به فری بسنده کنید که نیازهای شما را برآورده نمی کند، فقط بعداً پشیمان خواهید شد. جدیدترین اجاق‌های امروزی دارای ویژگی‌های مفید فراوانی هستند، اما باید اطمینان حاصل کنید که فر شما اصول اولیه را به خوبی انجام می‌دهد، آخرین چیزی که می‌خواهید این است که کارهای آسان را به یک کار سخت تبدیل کنید.

1- قابلیت پخت و پز

قابلیت-پخت-و-پز

یکی از اساسی ترین موارد در راهنمای خرید فر توکار همین موضوع است. اکثر اجاق‌های سنتی دارای دو عنصر گرمایش ثابت هستند، چه در بالا و پایین یا در کناره‌ها، اینها برای پخت غذاهای فر مناسب هستند، اما برای پخت کامل به یک اجاق گازدار نیاز دارید. پخت و پز فن دار را در اکثر اجاق های مدرن پیدا خواهید کرد، اینها دارای عناصر گرمایشی در بالا یا کنار نیستند، در عوض عنصر گرمایش را در یک محفظه جداگانه دارند که هوا را گرم می کند.

سپس هوای گرم شده با استفاده از فن روی غذا دمیده می شود، سوال اصلی این است: فر چقدر این کار را انجام می دهد؟ شما باید به نحوه جریان هوا در فر نگاه کنید، این به شما می گوید که غذای شما چقدر پخته می شود. اگر یک نانوای سرسخت هستید، ممکن است بخواهید فن را خاموش کنید و در صورت لزوم به استفاده از عناصر گرمایشی بازگردید. این می تواند برای پخت پیتزاهای ترد یا کیسه های شیرینی خمیری ایده آل باشد.

پخت غذا به روش های مختلف:

کباب کردن یکی دیگر از گزینه های پخت و پز است که اغلب نادیده گرفته می شود. درگیر شدن در قابلیت‌های پخت و پز اصلی در فر آسان است، اما وقتی یک شب ساعت 10 شب به پنیر کبابی روی نان تست نیاز دارید، از نداشتن آن پشیمان خواهید شد. بیشتر اجاق‌ها هنوز هم دارای عملکرد گریل هستند، اما تعداد کمی وجود دارند که این کار را نمی‌کنند، بنابراین در مورد اینکه آیا این برای شما حیاتی است یا خیر، فکر کنید.

بخارپز قابلیت دیگری است که باید به دقت در نظر بگیرید. در سال های اخیر، افزایش قابل توجهی در محبوبیت آشپزی جریانی وجود داشته است که عمدتاً به دلیل مزایای سلامتی آن است. با این حال، بیشتر واحدهای پخت بخار روی میز شما می‌نشینند و فضای با ارزش میز کار را اشغال می‌کنند، اما این فرصت شماست تا بخارپز را در مکانی راحت‌تر در آشپزخانه خود قرار دهید. بهتر است بخار را با دقت در نظر بگیرید، این اجاق‌ها معمولاً ظرفیت کمتری دارند و یا باید به شبکه اصلی لوله کشی شوند یا مخزن آب خود را داشته باشند (که باید دائماً آن را پر کنید). ما برای مرطوب نگه داشتن مواد غذایی خود به چربی و روغن متکی هستیم، بنابراین آیا یک اجاق بخار می تواند به ارتقای سطح پخت شما کمک کند؟ وعده های غذایی خود را شاداب تر کنید، البته سالم تر.

2- اندازه مناسب در راهنمای خرید فر توکار

اندازه-مناسب-در-راهنمای-خرید-فر-توکار

اساساً، وقتی صحبت از اجاق‌های توکار به میان می‌آید، شما دو گزینه دارید: فر یک نفره یا اجاق دو نفره، اگر مسیر مستقل را طی کنید، خوشحال می‌شوید که بدانید می‌توانید فری را در هر اندازه‌ای که نیاز دارید پیدا کنید. اجاق های توکار نیاز به کمی توجه بیشتری دارند. ابتدا باید به دقت در نظر بگیرید که فر خود را به کجا می خواهید بروید، این عامل مهمی برای گزینه های شما خواهد بود. با یک فر توکار که در زیر میز کار شما قرار می گیرد. می توانید یک فر با ظرفیت زیاد یا دو فر کوچک در قالب دو فر (معمولاً حدود 72 سانتی متر ارتفاع) داشته باشید.

با این حال، اگر تصمیم دارید فر خود را در ارتفاع کمر تا شانه قرار دهید، می توانید هر فری را داشته باشید که علاقه شما را به خود جلب کند. می توانید یک یا چند فر یک نفره را انتخاب کنید. یا می توانید یک فر دو نفره با سایز بزرگ (معمولاً حدود 90 سانتی متر ارتفاع) انتخاب کنید. همه چیز به برنامه های آشپزخانه شما و میزان فضایی که در آشپزخانه جدید خود دارید بستگی دارد. به این فکر کنید که احتمالاً چند عدد کباب می‌پزید، و معمولاً برای چند نفر در روز غذا می‌پزید، این به شما می‌گوید که بسیاری از شما باید همزمان از چند فر استفاده کنید و چقدر باید بزرگ باشند.

اهمیت ابعاد دستگاه:

همچنین مهم است که در نظر داشته باشید که آیا باید فضایی را برای لوازم جانبی دیگر، مانند قهوه‌ساز، مایکروویو داخلی یا دستگاه گرم‌کننده خالی بگذارید. بعلاوه، اطمینان حاصل کنید که ابعاد خارجی دقیق اجاق مورد نظرتان را دوبار بررسی کرده اید. این اندازه گیری ها می تواند در بین سازندگان مختلف کمی متفاوت باشد.

تولیدکنندگان به طور کلی حجم داخلی را بر حسب واحد لیتری ذکر می کنند. اما از آنجایی که بعید است که شما آن را با آب پر کنید، این به خصوص مفید نیست. شما نمی توانید از کل فضا برای پخت و پز استفاده کنید، و چیدمان داخلی قفسه ها می تواند تعیین کند. که چقدر از فضا قابل استفاده است، مهم است که به چیدمان داخلی و ابعاد فر نگاه کنید. اعداد ظرفیت بزرگتر همیشه با فضای بیشتر آشپزی مرتبط نیست!

3- تمیز کردن

همه ما می دانیم که هنگام تمیز کردن اجاق هایمان باید این کار را بیشتر انجام دهیم، اما واقعاً چند نفر از شما فر خود را به طور منظم تمیز می کنید؟ در راهنمای خرید فر توکار بیشتر در این باره خواهیم گفت. خوشبختانه، تولیدکنندگان فر این را می‌دانند، و زمان زیادی را صرف راه‌هایی برای آسان‌تر کردن کار برای همه ما کرده‌اند. این یک کار کثیف و نامرتب است، بنابراین ایده اجاقی که خود را تمیز می کند بسیار وسوسه انگیز است. چندین گزینه در بازار وجود دارد:

  • تمیز کردن پیرولیتیک:

این برنامه در فر شما فر را تا دمای باورنکردنی 500 درجه سانتیگراد گرم می کند، هر گونه روغن یا روغن باقیمانده در فر شما تا حدی ترد سوزانده می شود. هنگامی که فر دوباره خنک شد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که خاکستر را پاک کنید. اکنون برای کسانی از شما که نگران ایمنی هستند، اجاق‌های تمیزکننده پیرولیتیک وجود دارند که در حین اجرای برنامه، درب فر را قفل می‌کنند. این یک گزینه عالی برای افرادی است که از محیط زیست آگاه هستند زیرا از مواد شیمیایی مضر استفاده نمی شود. همانطور که تمیز کردن پیرولیتیک جریان اصلی‌تر می‌شود، قیمت‌ها پایین می‌آیند، اما مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام دهید و متوجه شوید که این ویژگی در فری که مد نظر شماست رتبه بالایی دارد.

  • آسترهای کاتالیزوری:

اینها را می توان در پشت، کناره ها و گاهی اوقات سقف فر شما پیدا کرد. این آسترها به جای استفاده از گرما برای از بین بردن روغن ها و گریس های باقیمانده، به تدریج همه آن را جذب و تجزیه می کنند. این کار توسط مواد شیمیایی تخصصی داخل آستر انجام می شود. شما باید هر ماه یک برنامه تمیز کردن خاص را روی فر خود اجرا کنید، این کار فر را تا دمایی گرم می کند که به آسترها اجازه می دهد جادویی خود را انجام دهند.

  • اجاق‌های تمیزکننده بخار:

اینها گزینه کمتری هستند و شامل اضافه کردن آب است که سپس بخار ایجاد می‌کند تا چربی سوخته را از بین ببرد. با این حال، باز هم باید دستان خود را کثیف کنید و تمام سطوح داخل فر را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید.

سطوح لعابی/نانو تمیز شونده آسان: اینها سطوحی هستند که کثیفی را دفع می کنند. به این معنی که وقتی می خواهید فر خود را تمیز کنید، به سادگی می توانید آن را پاک کنید. بسته به اینکه کدام سطح را انتخاب می کنید، می تواند ارزان تر از سایر ویژگی های تمیز کننده اجاق باشد.

هر گزینه ای که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که نظرات کاربران و حرفه ای را مطالعه کرده اید. تا بتوانید راه حلی را پیدا کنید که برای شما مناسب است. برخی از اجاق‌ها دارای تمیز کردن پیرولیتیک هستند که خیلی خوب کار نمی‌کند، در این صورت، بهتر بود پول خود را پس انداز می‌کردید.

4- ویژگی های ممتاز در راهنمای خرید فر توکار

ویژگی-های-ممتاز-در-راهنمای-خرید-فر-توکار

بسیار خوب، تا کنون ما تمام ملاحظات ضروری را در هنگام انتخاب فر جدید شما پوشش داده‌ایم. اما اکنون به برخی از ویژگی‌هایی که می‌توانند فر شما را سرگرم‌کننده‌تر و استفاده آسان‌تر کنند نگاهی بیاندازیم. از دماسنج‌های فر که فر شما را هنگام پختن گوشت خاموش می‌کنند تا فرهای متصل به اینترنت، فناوری‌های باورنکردنی زیادی در فرهای مدرن وجود دارد. اجازه دهید برخی از ویژگی های سرگرم کننده ای را که ممکن است دوست داشته باشید مرور کنیم:

کنترل‌های دیجیتال:

این کنترل‌های دیجیتال به سادگی دقیق‌تر از صفحه‌های شما در اجاق‌های سنتی هستند. و به شما امکان می‌دهند دقیقاً دمای مورد نیاز خود را بدست آورید و برای پخت با دقت بالا عالی است. آنها همچنین ظاهر فر را زیباتر می کنند، به هر حال به نظر ما خوب است.

تایمر قابل برنامه ریزی:

نه، منظور ما فقط تایمری نیست که پس از اتمام زمان بوق می زند، منظور ما تایمرهایی است که فر شما را در زمان مشخصی روشن می کند. و فر شما را پس از مدت زمان مشخصی خاموش می کند. حتی برخی از اجاق‌ها به شما اجازه می‌دهند این تایمرها را 24 ساعت قبل تنظیم کنید.

درها را به راحتی حرکت دهید:

این یک ویژگی ثبت اختراع فر NEFF است، به شما امکان می دهد درب اجاق را زیر واحد اصلی فر قرار دهید و دسترسی نزدیک تری به فر خود داشته باشید. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، این یک ویژگی عالی است، به این معنی که از درب اجاق گاز نمی خورید.

Telescopic runners:

بردن و بیرون آوردن غذا از اجاق معمولاً سخت و دست و پا گیر است فقط برای بررسی اینکه آیا درست است یا خیر، این کار با رانرهای تلسکوپی بسیار آسان تر می شود. اینها بازوهای کشویی آسانی هستند که به شما امکان می دهند به سادگی کل قفسه را به سمت خود بکشید. و به شما امکان دسترسی آسان و پایدار به غذای خود را می دهد. هیچ چیز بدتر از این نیست که ساعت ها صرف پختن یک غذا صرف کنید و فقط زمانی که آن را از فر بیرون می آورید آن را رها کنید!

پخت و پز با بخار آب:

ما در بالا به پخت با بخار آب اشاره کردیم، اما نمی توانیم از میزان خوب بودن آن اغراق کنیم. پخت با بخار به شما سطوح ترد می دهد زیرا با نشستن رطوبت روی غذا تبخیر می شود. و این باعث ترد شدن سطح در حالی که داخل آن مرطوب می ماند. این نه تنها برای پختن سبزیجات به روشی سالم تر، بلکه برای انواع پخت و پز، برای پخت نان و کباب عالی است. برخی از اجاق‌ها برای پختن غذا در محیطی با جریان شدید «بخار کامل» هستند، اما ممکن است بخواهید یک Variosteam از NEFF را نیز در نظر بگیرید. اجاق های Variosteam رطوبت را به پخت و پز اضافه می کنند، اما در هیچ کجا به این شدت نیستند.

فرهای متصل به اینترنت/هوشمند:

این هنوز یک ویژگی است که برای فرهای برتر محفوظ است. اما برخی از مارک‌ها مانند AEG، Bosch و Siemens مدل‌هایی در دسترس دارند که به شما امکان می‌دهند عملکردهای خاصی را کنترل کنید. یا پیشرفت پخت و پز را با استفاده از آن بررسی کنید. یک برنامه در گوشی هوشمند یا تبلت شما به عنوان مثال، برنامه Siemens Home Connect به شما امکان می دهد برنامه های پخت و پز را از راه دور شروع، تغییر دهید. و به پایان برسانید و همچنین سایر لوازم آشپزخانه را نگه دارید. AEG حتی یک اجاق با دوربین در داخل دارد که به شما امکان می دهد بدون نیاز به بلند شدن از روی صندلی پیشرفت را بررسی کنید.

پخت و پز خودکار:

این کار کار سخت پختن غذاهای اصلی را از بین می برد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ظرف، دما و زمان لازم برای پخت را تنظیم کنید. فر همه کارها را برای شما انجام می دهد. برخی از اجاق‌ها اکنون حتی با یک گزینه دستور تهیه می‌شوند که تنها کاری که باید انجام دهید این است که تنظیم کنید کدام غذا را می‌پزید. و بقیه کارها را برای شما انجام می‌دهد، حتی به شما می‌گوید ظرف را در کدام قفسه قرار دهید.

پخت و پز با دماسنج داخلی:

بنابراین اغلب وقتی در حال پختن گوشت هستید، دائماً باید آن را بیرون بکشید و با دماسنج آن را برانید تا ببینید آیا درست شده است یا خیر. به جای تنظیم تایمر برای فر، فقط دمایی را که می خواهید گوشتتان به آن برسد تنظیم کنید. و دماسنج را در گوشت قرار دهید، پس از اینکه گوشت به دمای مناسب رسید، فر خاموش می شود. تصور کنید دیگر هرگز گوشت خود را بیش از حد نپزید!

خلاصه:

خلاصه

فرهای مدرن باورنکردنی هستند، آنها دارای ویژگی های بسیار زیادی هستند که می توانند آشپزی شما را راحت تر و سرگرم کننده تر کنند. وقتی در نظر بگیرید که کدام اجاق را بخرید، ممکن است گیج کننده باشد. تعداد تقریباً بی پایانی از تولید کنندگان و مدل های موجود در بازار وجود دارد. ما امیدواریم که شما را با اطلاعاتی که برای رفتن و یافتن اجاق عالی خود نیاز دارید، مجهز کرده باشیم. یا حداقل به شما چیزهایی داده باشیم که در مورد آنها فکر کنید تا در سفر به شما کمک کند.

اطمینان حاصل کنید که بررسی‌ها، چه حرفه‌ای و چه مصرف‌کننده، را مطالعه کرده‌اید تا بفهمید کدام فرها ارزش پول را دارند. و صرفاً به این دلیل که اجاق دارای برخی ویژگی‌های پیشرفته است، ارزش پول را ندارد. برخی از اجاق های مقرون به صرفه ممکن است آن چیزی که به نظر می رسند نباشند. گاهی اوقات ممکن است ارزش این را داشته باشد که کمی بیشتر خرج کنید و به سراغ یک رهبر صنعتی مانند بوش، NEFF یا زیمنس بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *