لوازم برقی, لوازم برقی آشپزخانه

کاربردهای مایکروویو، برای آسان شدن کارهایتان که آنها را نمی دانستید!

کاربردهای-مایکروویو-1-مارکیزم

مایکروویو، دستگاهی برقی که این سال ها طرفداران زیادی را پیدا کرده اس زیرا که در کوتاه ترین زمان، توانایی آماده سازی غذا را دارد. این دستگاه که به عنوان وسیله‌ ای برای گرم کردن غذا در آشپزخانه شناخته می‌ شود برای مواردی بیش از این کاربرد دارد. کاربردهای مایکروویو موارد متعددی را شامل می شود که در ادامه مقاله درباره آن ها خواهیم گفت.

مایکروویو از تابش الکترو مغناطیسی برای گرم کردن و پختن انواع مختلف غذا استفاده می کند. در مقایسه با اجاق‌ های سنتی، استفاده از مایکروویو آسان‌ تر است و می‌ تواند غذا را در 10 دقیقه یا کمتر بدون نیاز به گرم کردن دستگاه از قبل، گرم یا پخته کند. این در حالیست که مایکروویوهای متوسط و بزرگ دارای وات بالاتری هستند که از 850 وات تا 1650 وات متغیر است و می توانند غذا را در 2 دقیقه دوباره گرم کنند.

کاربرهای اصلی و فرعی مایکروویو

در ادامه همراه باشید تا متوجه شوید مایکروویو تنها برای پخت و یا گرم کردن غذا بکار گرفته نمی شود!

پخت انواع بیکن و

کاربردهای-مایکروویو-2-مارکیزم

وقتی که به سرعت به بیکن ترد نیاز دارید، می توان از مایکروویو به عنوان تردکننده استفاده کرد! به جای اینکه منتظر بمانید تا بیکن سرخ شود، برش های خود را در حوله های آشپزخانه بپیچید و سپس آن ها را به مدت 2 تا 3 دقیقه در مایکروویو قرار دهید. بیکن شما ترد خوشمزه ای خواهد داشت زیرا حوله های آشپزخانه شما تمام رطوبت گوشت شما را جذب می کند.

خیساندن لوبیا در مایکروویو!

از اجاق مایکروویو خود استفاده کنید تا حبوبات خود را در حدود یک ساعت خیس کنید به جای اینکه آن ها را یک شب در آب بگذارید! لوبیا خشک معمولاً به 4 ساعت تا 12 ساعت زمان نیاز دارد تا خوب خیس بخورد و سپس به اندازه کافی نرم شود تا بپزد و مصرف شود. با این حال، می توانید لوبیا یا عدس سیاه خود را در یک کاسه قرار دهید و آن را با آب پر کنید تا لوبیاها کاملاً در آب فرو بروند. 1 پیمانه جوش شیرین را به کاسه اضافه کنید و آن را به آرامی مخلوط کنید. ظرف پر از حبوبات را به مدت 10 دقیقه در مایکروویو قرار دهید و به مدت 40 دقیقه در مایکروفر قرار دهید. لوبیای شما باید بعد از آن نرم شود.

نرم کردن محصولات زیبایی خشک شده!

محصولات زیبایی مانند روغن مو، موم و ریمل می توانند به مرور زمان سفت شوند یا توده هایی داشته باشند که استفاده از آنها را دشوار می کند. برای روغن مو و موم، می توانید این محصولات را به مدت 20 ثانیه دوباره گرم کنید. در مورد ریملی که خشک شده است، آن را به مدت 40 ثانیه در مایکروویو قرار دهید و قبل از استفاده بگذارید خنک شود.

آبمیوه گیری مرکبات

یکی دیگر از کاربردهای مایکروفر گرم کردن مرکبات است تا به راحتی فشرده شوند. لیموها و لیموهای خود را به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه در مایکروویو گرم کنید سپس به راحتی، تمام آب میوه خود را بگیرید.

درست کردن خمیر از دیگر کاربردهای مایکروویو

از مایکروویو می توان به عنوان ضخیم کننده استفاده کرد. مخمر موجود در نان شما برای بالا آمدن نیاز به محیطی گرم و مرطوب دارد. یک فنجان آب را به مدت 2 دقیقه تا 3 دقیقه بجوشانید و سپس یک فنجان آب جوش را در مایکروویو قرار دهید. خمیر خود را نیز داخل مایکروفر قرار دهید و بگذارید حدود 15 دقیقه بماند. این یک صرفه جویی در زمان است زیرا خمیر مخمر معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد تا در دمای اتاق بلند شود.

تخم مرغ های خود را بپزید!

شما همچنین می توانید از اجاق مایکروویو برای پختن کامل تخم مرغ ها در هر بار استفاده کنید. با استفاده از کاسه ای که برای استفاده در داخل مایکروویو بی خطر است، آب جوش را به همراه ½ قاشق چایخوری سرکه سفید داخل آن بریزید. تخم مرغ را با احتیاط داخل کاسه بشکنید و از خلال دندان برای سوراخ کردن زرده آن استفاده کنید. کاسه مخصوص مایکروویو خود را با فویل بپوشانید و تخم مرغ را به مدت 30 ثانیه در مایکروویو قرار دهید. سپس تخم مرغ را برگردانید و 20 ثانیه دیگر کاسه را در مایکروویو قرار دهید.

رنگرز پارچه شوید!

از مایکروویو برای رنگ کردن لباس یا پارچه ساده خود استفاده کنید! برای تثبیت رنگ، لباس یا پارچه رنگ شده خود را در فویل چسبناک بپیچید و مطمئن شوید که لبه ها کاملال بسته شده اند تا از نشتی جلوگیری شود. قبل از قرار دادن پارچه پیچیده خود در مایکروفر، آن را در یک لایه حوله کاغذی بپیچید و آن را به مدت 1 دقیقه تا 2 دقیقه گرم کنید.

گرما باعث می‌شود که پوشش پلاستیکی پف کند که یک محفظه گرمایی ایجاد می‌کند. لباس یا پارچه خود را از دستمال کاغذی و بسته بندی پلاستیکی بردارید و آبکشی کنید. رنگ جدید لباستان مبارک باشد! این یکی از جالب ترین کاربردهای مایکروویو بود.

سبزیجات، سیب زمینی و … را به راحتی بپزید!

کاربردهای-مایکروویو-4-مارکیزم

همچنین می توانید از مایکروویو برای پخت محصولات خود در زمان کمتری نسبت به اجاق های سنتی استفاده کنید. برای داشتن سیب زمینی های پخته، آن ها را با تمیز کردن و سوراخ کردن با استفاده از یک چنگال برای بخار آماده کنید.

سیب زمینی را به مدت 7 دقیقه یا 8 دقیقه در مایکروویو قرار دهید و مطمئن شوید که سیب زمینی را تا نیمه برگردانید. اگر دو سیب زمینی را همزمان می پزید، اجازه دهید به مدت 10 دقیقه تا 12 دقیقه در مایکروویو بپزند.

اگر می‌خواهید سیب‌هایتان را بپزید، قبل از برش دادن آن به قطعات کوچک‌تر، آن را بشویید، پوست بگیرید و هسته آن را جدا کنید. در یک کاسه قابل استفاده در مایکروویو، 1 قاشق غذاخوری کره و سایر ادویه‌هایی که می‌خواهید سیب‌هایتان را با آن‌ها مزه دار کنید، اضافه کنید. کاسه را با کاغذ مومی بپوشانید قبل از اینکه بگذارید 2 دقیقه تا 3 دقیقه در مایکروویو بپزد. سیب ها را باز کنید، آن ها را با چاشنی خود مخلوط کنید و قبل از مصرف بگذارید خنک شوند.

کاربرد مایکروویو به عنوان پوست کن سیر

از مایکروویو می توان برای آسان کردن پوست کندن حبه های سیر استفاده کرد و زمان کمتری را صرف کرد. برای این کار، حبه های سیر خود را روی یک حوله کاغذی قرار دهید و به مدت 10 ثانیه در مایکروویو قرار دهید. اگر به یک سر کامل سیر نیاز دارید، آن را به مدت 20 ثانیه در مایکروویو قرار دهید. حوله کاغذی رطوبت حبه های سیر را جذب می کند که پوست کندن آنها را بسیار آسان می کند.

گیاه خشک کن

از مایکروویو برای خشک کردن گیاهان برای پر کردن مجدد انبار استفاده کنید یا از گیاهان تازه قبل از شروع پژمرده شدن استفاده کنید. گیاهان خود را بشویید و قبل از چیدن برگ های ساقه با یک حوله کاغذی خشک کنید.

گیاهان تازه خود را بین حوله های کاغذی قرار دهید و آن را روی یک بشقاب مخصوص مایکروویو قرار دهید. سبزی ها را به مدت 1 دقیقه در مایکروویو گرم کنید و اگر کاملاً خشک نشده اند به تایم های 30 ثانیه ای ادامه دهید. بعد از آن می توانید سبزی های خشک شده را آسیاب کرده و در شیشه ها یا ظروف دیگری که هوا در آن قرار نمی گیرد نگهداری کنید. این نیز گزینه دیگری از کاربردهای مایکروویو بود.

کریستالیزر عسل

یکی از کاربردهای جایگزین مایکروفر، کریستال زدایی عسل است. عسل می تواند به مرور زمان سفت شود. اما شما می توانید عسل را دوباره با مایکروویو بدون درب به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه مایع کنید. عسل شما باید مایع شود و پس از آن به قوام معمولی خود بازگردد.

آبرسان

از مایکروویو می توان به عنوان آبرسان نیز استفاده کرد این یکی دیگر از کاربردهای مایکروویو می باشد. به جای بیرون ریختن نان سفت و بیات، نان را در یک کاسه مخصوص مایکروویو قرار دهید و روی کاسه را با حوله آشپزخانه مرطوب بپوشانید. اگر نان یک تکه یا یک نان کوچک باشد، می توانید حدود 10 ثانیه در مایکروویو قرار دهید. اگر نان بیات شما بزرگتر از این است، باید به استفاده از فواصل 10 ثانیه ای ادامه دهید تا نان شما هیدراته شود.

ضد عفونی کننده

استفاده جایگزین مایکروویو به عنوان یک ضدعفونی کننده برای تخته های خرد کن و اسفنج های شما است. ضدعفونی کردن تخته‌ های خردکن پلاستیکی خود یک راه عالی برای اطمینان از خلاص شدن از شر باکتری‌هایی است که در شیارهای آن انباشته شده‌اند. برای استفاده از مایکروویو به عنوان ضدعفونی کننده، تخته خردکن خود را با آب و صابون بشویید. طرف تخته خردکنی را که استفاده می کنید را به مدت 1 دقیقه در مایکروویو با حرارت زیاد قرار دهید.

برای خوشبو کردن اسفنج های آشپزخانه خود پس از چند بار استفاده، اسفنج را در یک کاسه آب خیس کنید. 1 قاشق غذاخوری سرکه سفید یا آب لیمو را داخل کاسه بریزید و آن را به مدت 1 دقیقه در مایکروویو با حرارت زیاد قرار دهید.

نرم کننده قند

مایکروویو همچنین یک وسیله آشپزخانه عالی برای استفاده در مواقعی است که باید شکر قهوه ای خود را نرم کنید که این نیز از دیگر کاربردهای مایکروویو به شمار می رود. این نوع شکر تمایل به تشکیل توده های جامد دارد که استفاده از آن را در مواقعی که به مقادیر خاصی شکر نیاز دارید دشوار می کند. شکر گلوله ای خود را در یک کاسه قابل استفاده در مایکروویو بریزید و 4 تا 5 قطره آب به آن اضافه کنید. آن را به مدت 10 تا 20 ثانیه گرم کنید.

توستر بودن! از دیگر کاربردهای مایکروویو

مایکروویو همچنین می تواند به عنوان توستر برای آجیل و تخمه ها به جای اجاق سنتی یا روی اجاق گاز استفاده شود. برای اینکه طعم آجیل را دودی طور کنید، آنها را به طور دانه ای بر روی سطح یک بشقاب قابل استفاده در مایکروویو پخش کنید و آن را به مدت 2 دقیقه تا 3 دقیقه حرارت دهید. هر دقیقه یا بیشتر، آجیل ها و دانه ها را با هم مخلوط کنید تا به طور یکنواخت برشته شوند.

توستر

کاربردهای-مایکروویو-3-مارکیزم

اجاق مایکروویو همچنین می تواند به عنوان توستر برای آجیل و تخمه ها به جای اجاق سنتی یا روی اجاق گاز استفاده شود. برای اینکه طعم آجیل و دانه های خود را سریعاً نشان دهید، آنها را به طور مساوی روی یک بشقاب قابل استفاده در مایکروویو پخش کنید و آن را به مدت 2 دقیقه تا 3 دقیقه حرارت دهید. هر دقیقه یا بیشتر، آجیل ها و دانه ها را با هم مخلوط کنید تا به طور یکنواخت برشته شوند.

بخارپز سبزیجات

همچنین می توانید از مایکروویو برای بخارپز کردن سبزیجات استفاده کنید تا مواد مغذی از دست رفته در طول پخت و پز را به حداقل برسانید و در زمان صرفه جویی کنید. برای بخارپز کردن سبزیجات در اجاق مایکروویو، آن ها را با چنگال سوراخ کنید تا بخار آب سبزیجات را کاملا بپزد. آن ها را در یک کاسه مخصوص مایکروویو قرار دهید یا آن ها را روی یک بشقاب مخصوص مایکروویو پهن کنید و اجازه دهید تا به مدت 3 تا 4 دقیقه با بخار آب گرم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *